ДП «ДІCЕД»
Державний інститут
судових економіко-правових та
технічних експертних досліджень

Пілотний проект «Шлюб за добу»

З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема, для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р "Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації" та наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2016 № 2247/5 "Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу" запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем у містах: Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку.    

    «Ми прийняли рішення, що треба відходити від радянських бюрократичних процедур, які існували в Україні протягом останніх років, коли молоді пари мали чекати місяць, а іноді й більше, щоб зареєструвати шлюб. Факти свідчать про те, що в кожному четвертому випадку пари вимушені були шукати шляхи, щоб пришвидшити цей процес. Тому ми створили умови, щоб вільні українці могли вільно приймати рішення, коли їм одружуватися», - зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко.

    Послуга з організації проведення державної реєстрації шлюбу у визначені заявниками строки надається суб'єктом господарювання - юридичною особою публічного права, клопотання якого про спроможність надання такої послуги задоволено відповідним територіальним органом Міністерства юстиції України. Надання послуги організатором проведення державної реєстрації шлюбу здійснюється на підставі договору, укладеного письмово із заявником згідно з примірним договором, рекомендованим Міністерством юстиції України. Організатор забезпечує подання заявки на проведення державної реєстрації шлюбу за формою, встановленою Мінюстом, особисто або на електронну адресу відділу, визначеного учасником пілотного проекту, до якого додає копію договору і документи про сплату державного мита та платної послуги відділу ДРАЦС. 
    Уповноважений працівник відділу складає заяву про державну реєстрацію шлюбу та забезпечує реєстрацію шлюбу без доступу до Реєстру у приміщенні організатора події з подальшим внесенням відомостей актового запису про шлюб до Державного реєстру.

    «Наше завдання як держави забезпечити якісний сервіс. Українці мають кохатися, а про документи подбає Мінюст. Це наш лозунг, який ми запроваджуємо в життя», - наголосив Павло Петренко.

   Якщо Ви бажаєте зареєструвати свій шлюб, скориставшись пілотним проектом Міністерства  юстиції України «Шлюб за добу!», Вам необхідно звернутися до ДП "ДІСЕД" за адресою:

м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, буд. 15

Телефон для запису на реєстрацію: 044-517-02-45
 
Юрист Заграй Тетяна Сергіївна

mail marriage24_dised@ukr.net 

Вівторок - субота

з 10 год.00 хв. до 13 год.00 хв.

та з 14 год.00 хв. до 18 год. 00хв.

Разом: 3430 грн. 11 коп.

Вихідні, святкові дні

та

вівторок - субота з 13 год.00 хв. до 14 год.00хв.

Разом: 5617 грн. 81 коп.